Certifikát ČSN EN ISO 9001:2016
Ve společnosti je kladen mimořádný důraz na kvalitu. V roce 2006 naše společnost zavedla systém managementu kvality dle normy ČSN EN ISO 9001:2001. V roce 2009 společně s aplikováním mangementu kvality dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 došlo ke zdárné recertifikaci tohoto systému. Zavedený management kvality je aktivně používán a neustále rozvíjen, což bylo v polovině roku 2012 opět prokázáno úspěšným zvládnutím pravidelného recertifikačního procesu.
Norma ISO 9001 v aktuálním vydání v ČR jako ČSN EN ISO 9001:2016 řeší systém managementu kvality procesním přístupem. Uplatnění tohoto přístupu je základní nutností u všech organizací, které mají systém zaveden a následně certifikován. Mezi základní požadavky patří i neustálé zlepšování a spokojenost zákazníka. Pomůže organizaci identifikovat a uspořádat všechny činnosti v organizaci, stanovit jasné pravomoci a odpovědnosti za řízení těchto činností a přispívá k celkovému zprůhlednění fungování organizace.
ČSN EN ISO 3834-2:2006 - Certifikace systému management kvality v procesech svařování
Certifikace systému managementu kvality při svařování je obecně určena všem organizacím, které vyrábějí svařované výrobky. Výhoda certifikace procesu svařování nezávislou třetí stranou je významná zejména u výrobků, spadajících pod posuzování shody pro jejich označování „označením CE“, jako jsou např. svařované konstrukce, svařování na zakázku, výtahy, tlaková, plynová a zdvihací zařízení, nebo u dodavatelů pro automobilový průmysl, kdy lze tohoto certifikátu využít.
Svařování je považováno na zvláštní proces, jehož výsledek nemůže být vždy ověřen zkoušením po ukončení svařování. Kvalita svaru musí být proto zajišťována v průběhu výroby, nikoliv až zkouškami hotového výrobku. Řízení svařovacích procesů v souladu s ČSN EN ISO 3834-2:2006 zabezpečuje, že jakost svarů konečného výrobku splňuje specifikovaná kritéria.
Projekt "Zelená firma"
Naše společnost si plně uvědomuje důležitost zachování trvale udržitelného růstu, proto jednáme tak abychom výrazně omezili možné dopady na životní prostředí.
Cílem projektu „Zelená firma“ je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace odpadů vysloužilých elektrospotřebičů. Ty obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je rtuť, olovo, kadmium, brómované zpomalovače hoření a další, ale také velké množství recyklovatelných a využitelných materiálů.
Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.