Obor sklářských strojů Obor sklářských strojů
Již od svého založení se společnost zaměřuje na výrobu strojů a zařízení pro potřeby sklářského průmyslu. Zpočátku se jednalo o výrobu...
More detail
Obor pekařských strojů Obor pekařských strojů
Od roku 2010 dodává naše společnost cyklotermické průběžné pásové pece pod obchodním názvem CPMP. Vývoj a testování CPMP začalo již...
More detail
Zakázková výroba Zakázková výroba
Naše společnost také realizuje kooperační strojní zakázky dle výkresové dokumentace dodané zákazníkem. Poskytujeme vysokou kvalitu,...
More detail

Den otevřených dveří

9.11.2019

Naše společnost v roce 2019 oslavuje hned dvě významná výročí.  Začátkem listopadu slavíme 25. výročí zahájení činnosti společnosti s ručením omezeným (1994) a zároveň připadá tento rok i na 60. výročí prvopočátku firmy, založení národního podniku Sklářské strojírny a slévárny, n.p. (1959).

Při této příležitosti naše společnost uspořádala v sobotu 9.11.2019 „Den otevřených dveří“ na Závodě 2 pro své současné i minulé zaměstnance spolu s jejich rodinnými příslušníky. Zájemci o pořádanou akci se měli možnost telefonicky nebo online zarezervovat na naplánované termíny prohlídek konané ve skupinách do 20 návštěvníků.

Všichni návštěvníci dostali možnost si v komentovaném doprovodu prohlédnout výrobní závod na ulici Jevišovická v Příměticích, který prošel během posledních let výraznými změnami výrobních prostor, modernizací strojního vybavení a zejména zásadní změnou ve vyráběném sortimentu.

Návštěvníci prošli postupně všemi hlavními výrobními a montážními halami, kde se seznámili s výrobními prostory a novými technologiemi. Kromě 6 hal měli možnost v praxi vidět ohýbání plechů na ohraňovacím lisu nebo pálení plechů na vysoce výkonném laseru s automatickým podáváním materiálu a odebíráním hotových výrobků. Zároveň si z tohoto pracoviště účastníci odnášeli malý dárek. Děti medaile s motivy pohádkových hrdinů či 3D model autíčka, ženy zase krásného motýlka a muži multifunkční kartu na přežití.

V naší největší montážní hale byla kromě ukázky finální montáže několika strojů, také ukázka použití moderních měřících přístrojů, které jsou používány pro naši výrobu – citlivá termokamera s velkým rozsahem anebo 3D laser Tracker pro přesné měření velkých dílů.

V tento den byly k vidění i hlavní představitelé současného výrobního programu. K vidění byla tunelová pekařská pec i několik provedení strojů pro automatizaci manipulace s plechy k laserovým pálicím strojům, z nichž některé byly v testovacím provozu. Návštěvníci se tak mohli na vlastní oči přesvědčit, jak obrovské a přesné stroje jsme v našem závodu schopni vyrobit. 

Na konci prohlídky si každý z téměř 170 účastníků mohl zpříjemnit den malým občerstvením při současném zhlédnutí video prezentací.

Podle ohlasů návštěvníků byla akce úspěšná a můžeme ji považovat za velice zdařilou. Zejména u mladých návštěvníků doufáme, že návštěva moderní firmy, vyvolá jejich zájem o strojírenské obory.

Velký dík patří všem zaměstnancům, kteří se na přípravě této akce podíleli.

1 Trasa prohlídky 2 Pec CPMP 3 Měření 4 Výpalky

Změna organizační struktury

01.11.2019

Dochází ke změně organizační struktury společnosti zřízením samostatné pozice Finanční ředitel, kterou obsadil nový kolega Ing. Zdeněk Durna. Pod jeho působnost patří podřízené úseky Účetnictví a controlling, MTZ, Expedice a Údržba.

Současně byla zřízena pozice Vedoucí účetnictví a controllingu, kterou obsadil Ing. Oldřich Socha.


Vybudování dusíkové stanice

14.10.2019

Dne 14.10.2019 proběhla úspěšná kolaudace nově vybudované dusíkové stanice pro zásobování pracoviště laseru technickým plynem. Tato změna umožňuje zrychlení a zefektivnění pálení černých plechů do síly 6 mm a minimalizuje oxidovanou vrstvu řezu. Nejsme tak již limitováni omezeným množstvím plynu ze svazků.

Zásobník dusíku


Mobilní měřicí systém FARO Laser Tracker Vantage

15.12.2018

V závěru roku 2018 se podařilo zrealizovat důležitou investici, která výrazně posouvá možnosti firmy v oblasti výroby přesných rozměrných svařovaných dílců a kontroly kvality.

Zakoupením mobilního měřicího systému FARO Laser Tracker Vantage jsme nyní schopni přesně změřit složité tvary výrobků až do vzdálenosti 35 m od přístroje s přesností lepší než 300 mikrometrů a vyhodnocovat tak přesně požadované tolerance. Tento systém určený pro použití v náročných průmyslových podmínkách díky automatické kompenzaci optimalizují měření a zajišťuje vysokou přesnost. Systém sám rychle sleduje odražeč, takže práce s ním je velmi rychlá.

  Laser 3D tracker Rozsah měření  

Vítejte!

Společnost s více než 60letou tradicí ve strojírenské výrobě, specializovaná nejen na dodávky strojů pro sklářský průmysl, ale také pekařské pece a kooperační zakázkovou výrobu dílců a celých strojů dle dokumentace zákazníka...

Čtěte více

Rychlé zprávy

09.11.2019

Při příležitosti 25. výročí založení naší společnosti (1994) se uskutečnil na Závodě 2 „Den otevřených dveří pro současné a bývalé zaměstnance včetně jejich rodinných příslušníků.

01.11.2019

Dochází ke změně organizační struktury společnosti zřízením nové pozice Finanční ředitel, kterou obsadil Ing. Zdeněk Durna. Současně byla zřízena pozice Vedoucí účetnictví a controllingu, kterou obsadil Ing. Oldřich Socha.

14.10.2019

Proběhla kolaudace nově vybudované dusíkové stanice pro zásobování pracoviště laseru technickým plynem, která umožňuje zrychlení a zefektivnění laserového pálení.

15.12.2018

Pořízení mobilního měřicího systému FARO Laser Tracker Vantage, který umožňuje přesně změřit a vyhodnotit složité tvary výrobků až do 35 m.